Publiceringsdatum: 2025-05-12
Letar du efter anställning inom pedagogik? Vill du ta steget att arbeta som grundlärare, förskoleklass och 1-3 hos Dibber Sverige AB? Nu har du möjligheten. Om du vill arbeta deltid hos Dibber Sverige AB, har de just nu en tjänst tills vidare som kan passa dig.
Om du redan bor i närheten av Malmö, är det här din chans att söka ett spännande jobb Dibber Sverige AB har just nu en ledig tjänst som grundlärare, förskoleklass och 1-3. Om du vill ta din karriär till nästa nivå, ta en titt på deras jobbannons och se om jobbet passar dig! Sök jobbet som grundlärare, förskoleklass och 1-3 hos Dibber Sverige AB och ta chansen att ta din karriär till nästa nivå. Ansök senast måndag den andra juni 2025.
Dibber etablerades i Sverige 2017 och bedriver idag förskolor, grundskolor, anpassade grundskolor och öppna förskolor. Dibbers huvudkontor ligger i Sollentuna, verksamhet finns i stora delar av Sverige.
Dibber i Sverige är en del av den norska friskolekoncernen Dibber som startades och ägs av två engagerade pedagoger, Randi och Hans Jacob Sundby. Den första förskolan startas 2003 i den lilla stad där Randi växt upp. Idag driver Dibber mer än 600 förskolor i nio länder över hela världen.
Vi står upp för livslångt lärande och att hålla oss i framkant inom våra professioner. Vi strävar efter att bygga ett professionellt nätverk där vi lär av varandra och som kan stötta och inspirera.
Oavsett vilken del av verksamheten som du arbetar inom, blir du en del av ett team som vill göra en skillnad för barn och elever, och deras framtid. Tillsammans skapar vi en inkluderande arbetsplats präglad av hjärtekultur, lärande och utveckling.
På Dibber har vi hjärta för lärande. Det betyder att vi brinner för att varje barn och elev ska ges de bästa förutsättningarna för att utveckla ett livslångt lärande med hjärta för världen.
Vår Hjärtekultur är kärnan i hela verksamheten, och präglar relationerna med barn och elever, vårdnadshavare, och mellan kollegor. Hjärtekulturen ska vara en vägledare i varje situation.
Vi strävar efter att vara en inkluderande arbetsplats där varje medarbetare känner sig sedd och kan vara med och bidra. Vi erbjuder en arbetsplats med fokus på trivsel och arbetsmiljö, utveckling och tillitsfulla relationer.
Dibber har kollektivavtal genom Almega med Sveriges lärare, Kommunal och Vision (Friskoleavtalet) och erbjuder friskvårdsbidrag, föräldralön, personalstöd, företagshälsovård samt regelbundna medarbetarundersökningar för att mäta våra medarbetares trivsel och hälsa. Det är viktigt för oss att våra medarbetare trivs hos och känner trygghet. Vi vet att ledarskapet är avgörande för att vår verksamhet och våra medarbetare ska må bra och lyckas, därför jobbar vi aktivt med att utveckla våra ledare och säkerställa att de har det stöd de behöver.
Som lärare på en Dibberskola ansvarar du för att vårt pedagogiska förhållningssätt genomsyrar ditt arbete.
Du ansvarar för att genomföra planering, undervisning, dokumentation och utvärdering av undervisningen tillsammans med ditt arbetslag.
Vi söker dig som är legitimerad och behörig i textilslöjd för årskurs 3 .
Vi söker dig som är legitimerad och behörig i textilslöjd för årskurs 3 .
Antal tjänster | 1 |
---|---|
Arbetstid | Deltid |
Företagsnamn | Dibber Sverige AB |
Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
Omfattning | Tills vidare |
Organisationsnummer | 5591153803 |
Typ av anställning | Vanlig anställning |
Yrke | Grundlärare, förskoleklass och 1-3 |
Yrkesområde | Pedagogik |
Dibber Sverige AB söker en person till denna tjänst som grundlärare, förskoleklass och 1-3 med placerings i Malmö. Om det låter intressant att arbeta som grundlärare, förskoleklass och 1-3 hos Dibber Sverige AB skickar du in din ansökan senast 2025-06-02.
Källa: Arbetsförmedlingen
KLARA Gymnasium Kunskap AB söker en person till tjänsten som lärare i gymnasieskolan i Malmö.
2025-05-27
Mer infoMalmö kommun söker en person till tjänsten som speciallärare i Malmö.
2025-05-27
Mer infoMalmö kommun söker en person till tjänsten som lärare i gymnasieskolan i Malmö.
2025-05-26
Mer info