Distriktschef Malmö

Publiceringsdatum: 2025-12-15

Letar du efter ett jobb inom försäljning, inköp, marknadsföring? Här är din möjlighet att bli en del av teamet hos Next U AB genom att arbeta som utesäljare. Next U AB behöver någon som vill arbeta heltid. Om du är tillgänglig för tills vidare, ta en titt på denna jobbannons.

För detta jobb är det en fördel om du bor i närheten av Malmö då det är tjänsteorten. Om du är intresserad av en karriär inom utesäljare, ta en titt på den lediga tjänsten som Next U AB erbjuder för att se om det är en matchning. Har du vad som krävs för att arbeta som utesäljare hos Next U AB? Ansök innan onsdag den trettioförsta december 2025 och ta reda på det!


Jobbannons

Vill du bli vår nästa Distriktschef med utgångspunkt Malmö?

Du kommer jobba med välkända varumärken inom kategorin snacks. Vi är marknadsledare inom lösviktssnacks och har en stark tillväxt med våra förpackade produkter, Exotic Snacks och Gårdschips. Under 2025 lanserade vi dessutom vårt nya varumärke Gårdsnötter – ett premiumsnack som redan fått fantastisk respons i butik.

Vi söker dig som

  • Har erfarenhet av försäljning mot dagligvaruhandeln eller liknande kundgrupper
  • Trivs i en utåtriktad roll där relationsbyggande är nyckeln till framgång
  • Är affärsmässig, självgående och drivs av att nå och överträffa dina mål
  • Har god struktur och planeringsförmåga
  • Har B-körkort

Erfarenhet från DVH eller varumärkesleverantör ser vi som en självklarhet – men viktigast är ditt engagemang, din vilja att lyckas och din förmåga att skapa förtroende hos kunder.

Vi erbjuder

  • En roll i ett växande bolag med starka varumärken och hög igenkänning i butik
  • Marknadsmässig lön och bonusmodell
  • Friskvårdsbidrag på 4 000 kr/år
  • Tjänstepension och sjukvårdsförsäkring
  • Ett engagerat team och en företagskultur som präglas av framåtanda, kvalitet och genuin glädje i det vi gör

Ansök nu och bli en del av vårt team!

Är du redo att ta nästa steg i din karriär och leda i ett företag som växer och tar marknadsandelar.

Rekrytering sker löpande, så skicka in din ansökan så snart som möjligt.

Exotic Snacks samarbetar i denna process med Higher.

Ansvarig rekryterare Jakob Hemvik

Jakob.hemvik@higher.com

0707-949950

Vi ser fram emot att läsa din ansökan!

Om företaget

Premium Snacks Nordic AB är moderbolag i en koncern som genom sina varumärken erbjuder konsumenter produkter inom kategorin snacks. Huvudkontoret ligger i Länna, strax söder om Stockholm, och vi är cirka 80 engagerade medarbetare. Vi har en fantastisk tillväxtresa, 2024 omsatte bolaget 450 MSEK och 2025 beräknas vi omsätta över 500 MSEK. Våra varumärken Exotic Snacks och Gårdschips har en stark position inom sina respektive segment på marknaden.

Våra varumärken

Exotic Snacks är marknadsledande inom nötter och natursnacks och erbjuder ett brett sortiment av både lösvikt och förpackade produkter – allt från naturella och kryddade nötter till chokladdragéer och torkade frukter.

Gårdschips tillverkas hantverksmässigt i Laholm med närodlad svensk potatis och smaker från hela världen.

Gårdsnötter är vårt senaste tillskott – ett varumärke som sätter tonen för sociala stunder, fest och njutning, packat i vår egen fabrik i Sverige.

👉 Läs mer på www.premiumsnacksnordic.com

Om jobbet

Antal tjänster1
ArbetstidHeltid
FöretagsnamnNext U AB
LönFast månads- vecko- eller timlön
OmfattningTills vidare
Organisationsnummer5568984180
Typ av anställningVanlig anställning
YrkeUtesäljare
YrkesområdeFörsäljning, inköp, marknadsföring

Ansökan

Next U AB söker en person till denna tjänst som utesäljare med placerings i Malmö. Om det låter intressant att arbeta som utesäljare hos Next U AB skickar du in din ansökan senast 2025-12-31.

Källa: Arbetsförmedlingen

Relaterade jobb