Publiceringsdatum: 2025-12-15
Letar du efter ett jobb inom försäljning, inköp, marknadsföring? Här är din möjlighet att bli en del av teamet hos Next U AB genom att arbeta som utesäljare. Next U AB behöver någon som vill arbeta heltid. Om du är tillgänglig för tills vidare, ta en titt på denna jobbannons.
För detta jobb är det en fördel om du bor i närheten av Malmö då det är tjänsteorten. Om du är intresserad av en karriär inom utesäljare, ta en titt på den lediga tjänsten som Next U AB erbjuder för att se om det är en matchning. Har du vad som krävs för att arbeta som utesäljare hos Next U AB? Ansök innan onsdag den trettioförsta december 2025 och ta reda på det!
Du kommer jobba med välkända varumärken inom kategorin snacks. Vi är marknadsledare inom lösviktssnacks och har en stark tillväxt med våra förpackade produkter, Exotic Snacks och Gårdschips. Under 2025 lanserade vi dessutom vårt nya varumärke Gårdsnötter – ett premiumsnack som redan fått fantastisk respons i butik.
Erfarenhet från DVH eller varumärkesleverantör ser vi som en självklarhet – men viktigast är ditt engagemang, din vilja att lyckas och din förmåga att skapa förtroende hos kunder.
Ansök nu och bli en del av vårt team!
Är du redo att ta nästa steg i din karriär och leda i ett företag som växer och tar marknadsandelar.
Rekrytering sker löpande, så skicka in din ansökan så snart som möjligt.
Exotic Snacks samarbetar i denna process med Higher.
Ansvarig rekryterare Jakob Hemvik
Jakob.hemvik@higher.com
0707-949950
Vi ser fram emot att läsa din ansökan!
Premium Snacks Nordic AB är moderbolag i en koncern som genom sina varumärken erbjuder konsumenter produkter inom kategorin snacks. Huvudkontoret ligger i Länna, strax söder om Stockholm, och vi är cirka 80 engagerade medarbetare. Vi har en fantastisk tillväxtresa, 2024 omsatte bolaget 450 MSEK och 2025 beräknas vi omsätta över 500 MSEK. Våra varumärken Exotic Snacks och Gårdschips har en stark position inom sina respektive segment på marknaden.
Exotic Snacks är marknadsledande inom nötter och natursnacks och erbjuder ett brett sortiment av både lösvikt och förpackade produkter – allt från naturella och kryddade nötter till chokladdragéer och torkade frukter.
Gårdschips tillverkas hantverksmässigt i Laholm med närodlad svensk potatis och smaker från hela världen.
Gårdsnötter är vårt senaste tillskott – ett varumärke som sätter tonen för sociala stunder, fest och njutning, packat i vår egen fabrik i Sverige.
👉 Läs mer på www.premiumsnacksnordic.com
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Heltid |
| Företagsnamn | Next U AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | Tills vidare |
| Organisationsnummer | 5568984180 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Utesäljare |
| Yrkesområde | Försäljning, inköp, marknadsföring |
Next U AB söker en person till denna tjänst som utesäljare med placerings i Malmö. Om det låter intressant att arbeta som utesäljare hos Next U AB skickar du in din ansökan senast 2025-12-31.
Källa: Arbetsförmedlingen