Publiceringsdatum: 2026-04-07
Letar du efter anställning inom administration, ekonomi, juridik? Coop Syd AB är på jakt efter en skicklig informationsassistent och du kan vara rätt person för jobbet. Detta är ett jobb på deltid där Coop Syd AB letar efter någon under tills vidare.
Om du redan bor i närheten av Malmö, är det här din chans att söka ett spännande jobb Coop Syd AB behöver fler anställda som stödjer arbetet inom informationsassistent. Kolla in deras lediga tjänst för att se om du har vad som krävs. Låt Coop Syd AB hjälpa dig att uppnå dina karriärmål som informationsassistent! Ansök seast söndag den fjärde oktober 2026.
Coop Värnhem söker en ny säljare till vårt härliga team!
På Coop levererar vi inte bara bra varor till bra priser, vi ser oss själv lite som ett kinder ägg. Vi levererar alltid något spännande till våra kunder, något man kan leka med (främst i köket men vi har andra saker också) och såklart har vi en hel del choklad och andra godsaker. Inte nog med det, kunden får även ett bemötande i toppklass av vår personal.
Att jobba som säljare på Coop är ett högst varierande arbete. Du utför kassaarbete, försäljning, varuplock, exponering, beställningar och massa, massa mer.
Tjänsten är en tillsvidareanställning på deltid, 5 timmar i veckan. Tillträde enligt överenskommelse. Provanställning tillämpas. Dina arbetstider kan variera då vi har öppet när våra kunder vill handla, från morgon till kväll, måndag till söndag.
Det viktigaste för oss är att du genuint intresserad av mat, service och försäljning. Du bör trivas med att arbeta i grupp och aktivt bidra till att skapa ett bra arbetsklimat. Vi vill att du som söker har en bra initiativförmåga och en positiv energi som smittar av sig, ser kundens behov och med stolthet och glädje levererar branschens bästa kundbemötande. Du drivs av utmaningar, ser möjligheter och har en vilja att hela tiden utveckla och effektivisera såväl verksamheten som dig själv. Vi ska inte sticka under stolen med att det kan vara ett stressigt arbete emellanåt, därför är det viktigt att du gillar att arbeta i ett högt tempo och kan behålla lugnet och leendet även i stressiga situationer. Tillsammans med dina kollegor blir du butikens ansikte utåt och för dig är kunden alltid nummer ett.
Ginny Rosqvist | Butikschef
Urval sker löpande och tjänsten kan komma att tillsättas före sista ansökningsdatum. Vi ser fram emot din ansökan!
Coop är unikt! Det är lätt att tro att alla matbutiker är lika. Samma varor på hyllorna, samma kundvagnar och så kassan vid utgången. Men Coop är annorlunda eftersom vi ägs av våra 3,5 miljoner medlemmar. Det är vad som gör oss unika. Det ger oss också ett extra stort ansvar, men också extra stora möjligheter.
Coop är en av Sveriges största arbetsgivare och vi drivs av uppgiften att ge alla tillgång till den goda maten. Vi är inne i en spännande förändringsresa mot att vara den goda kraften i mat-Sverige. Vi ska förenkla vardagen och ge alla tillgång till goda råvaror – något som är bra för både kropp, själ och vår miljö.
Coop har länge levt i framkant och förverkligat vikten av ekologiskt tänkande. Vår fisk är certifierad, hönsen utsläppta och vårt egna varumärke Änglamark är utsett till Sveriges Grönaste Varumärke - men vår resa slutar inte där.
Tillsammans med våra medarbetare arbetar vi varje dag tillsammans med våra kunder för att fortsätta vara bäst på hållbar utveckling och nu satsar vi ännu mer på att sprida matglädje och mer kärlek till bra råvaror.
Tillsammans kan och ska vi bli den goda kraften i mat-Sverige!
Coop värdesätter kvaliteter som en jämn ålders- och könsfördelning samt etnisk och kulturell mångfald tillför verksamheten.
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Deltid |
| Företagsnamn | Coop Syd AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | Tills vidare |
| Organisationsnummer | 5566152269 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Informationsassistent |
| Yrkesområde | Administration, ekonomi, juridik |
Coop Syd AB söker en person till denna tjänst som informationsassistent med placerings i Malmö. Om det låter intressant att arbeta som informationsassistent hos Coop Syd AB skickar du in din ansökan senast 2026-10-04.
Källa: Arbetsförmedlingen
VIASALES AB söker en person till tjänsten som hemförsäljare i Malmö.
2026-04-07
Mer infoAceQ Communications AB söker två personer till tjänsten som abonnemangsförsäljare i Malmö.
2026-03-30
Mer infoFMCG Partner Sweden AB söker en person till tjänsten som utesäljare i Malmö.
2026-03-30
Mer info