Publiceringsdatum: 2025-11-18
Funderar du på att söka jobb inom hotell, restaurang, storhushåll? Positionen som kock, storhushåll hos Logistic & Food Malmö AB är öppen och väntar på en lämplig kandidat - kan det vara du? Logistic & Food Malmö AB söker för närvarande efter personal på heltid för en tjänst tills vidare. Kolla in deras jobbannons för mer information.
Arbetsplatsen ligger nära tillhands om du är bosatta i Malmö som är tjänsteorten. Logistic & Food Malmö AB söker efter fler duktiga individer som vill arbeta som kock, storhushåll. De har just nu ett ledigt jobb som kock, storhushåll som kan vara av intresse för dig. Logistic & Food Malmö AB letar efter erfaren kock, storhushåll som kan ansluta till deras team. Sista ansökningsdag är torsdag den artonnde december 2025.
Smak Sak söker en driven och kreativ Kock/kallskänka som vill bli en viktig del av vårt team. Rollen passar dig som gillar att arbeta praktiskt i köket, är noggrann och trivs i en varierad arbetsmiljö med stort ansvar.
Du kommer främst att arbeta i köket med att förbereda wraps, baguetter, sallader och desserter till våra företagskunder. Arbetet är omväxlande och innefattar även ansvar för catering, planering av beställningar samt leveranser som en del av driften kring Snälltåget. Rollen inkluderar dessutom produktutveckling, råvarubeställningar, råvarukalkyler och viss personalledning.
Tillagning och förberedelse av wraps, baguetter, sallader och desserter.
Ansvar för cateringproduktion och koordinering av beställningar.
Daglig drift kopplat till Snälltåget, inklusive leveranskörning.
Produktutveckling och framtagning av nya rätter samt priskalkylering.
Beställning och inventering av varor.
Visst personalansvar.
Övriga ad hoc-uppgifter som ingår i verksamheten.
Är positiv, ansvarstagande och trivs med högt tempo.
Är kreativ och tycker om att utveckla nya recept och idéer.
Har erfarenhet från kök, kallskänk eller restaurang.
Har god organisationsförmåga och kan arbeta självständigt.
Är serviceinriktad och trivs i kontakt med både kollegor och kunder.
Förståelse för Excel.
Har B-körkort.
Talar svenska obehindrat.
Tjänsten är heltid.
Arbetstiden varierar och kräver flexibilitet. Vanligtvis börjar du kl. 07.00, och arbete var tredje helg förekommer. Tidigare morgnar ingår och ibland sena kvällar.
Ett välkomnande och familjärt arbetsklimat.
En roll med stort ansvar och utvecklingsmöjligheter.
Möjlighet att påverka och utveckla vårt sortiment.
Ett härligt team!
En stabil heltidstjänst i ett företag som växer snabbt.
Skicka CV och kort motivering till erik@smak-sak.se
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Heltid |
| Företagsnamn | Logistic & Food Malmö AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | Tills vidare |
| Organisationsnummer | 5592455355 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Kock, storhushåll |
| Yrkesområde | Hotell, restaurang, storhushåll |
Logistic & Food Malmö AB söker en person till denna tjänst som kock, storhushåll med placerings i Malmö. Om det låter intressant att arbeta som kock, storhushåll hos Logistic & Food Malmö AB skickar du in din ansökan senast 2025-12-18.
Källa: Arbetsförmedlingen
Watma Education AB söker en person till tjänsten som kock, storhushåll i Malmö.
2025-11-04
Mer infoKriminalvården söker en person till tjänsten som kock, storhushåll i Malmö.
2025-11-13
Mer infoVårdIX AB söker en person till tjänsten som distriktssköterska i Malmö.
2025-11-05
Mer info