Publiceringsdatum: 2026-02-25
Har du övervägt att arbeta inom transport, distribution, lager-branschen? Det är nu möjligt för dig att få jobb som lagerarbetare hos Academic Work Sweden AB. Intresserade sökes för deltid-jobb hos Academic Work Sweden AB - är du intresserad? De letar efter någon som vill jobba 6 månader eller längre.
Om du redan bor i närheten av Malmö, är det här din chans att söka ett spännande jobb Om du är intresserad av en karriär inom lagerarbetare, ta en titt på den lediga tjänsten som Academic Work Sweden AB erbjuder för att se om det är en matchning. Du har fortfarande tid att söka jobbet som lagerarbetare hos Academic Work Sweden AB om du sickar in din ansökan senast sista ansökningsdag som är onsdag den tjugofemte mars 2026.
Söker du ett meriterande jobb att ha vid sidan om studierna? Har du tidigare erfarenhet av att arbeta i lager och innehar truckkort? Då kan det vara dig vi söker för tjänsten som lagermedarbetare till PolyPeptide! Start är omgående, så skicka in din ansökan redan idag!
Academic Work söker nu studenter som vill arbeta som lagermedarbetare hos PolyPeptide. PolyPeptide-koncernen är en av världens ledande och största tillverkare av peptider och tillverkar över en tredjedel av alla peptidläkemedel i världen. Sverigeproduktionen finns i Limhamn och det är dit vi söker en lagermedarbetare.
Som lagermedarbetare kommer du sköta och kontrollera hanteringen av lagret, i samarbete med övriga kollegor i Supply-chain teamet samt i tätt samarbete med PolyPeptides produktion.
Du kommer till exempel att utföra:
Det är meriterande om du har erfarenhet av lagerarbete.
För att lyckas i rollen har du följande personliga egenskaper:
Denna rekryteringsprocess hanteras av Academic Work och vår kunds önskemål är att alla frågor rörande tjänsten skickas till Academic Work.
Vi tillämpar löpande urval och kommer plocka ner annonsen när tillräckligt många kandidater har nått slutskedet i rekryteringsprocessen. Vid ansökan efterfrågas ett CV. Personligt brev använder vi inte som urvalsmetod och behöver därför inte bifogas. Rekryteringsprocessen innehåller två urvalstest: ett personlighetstest och ett test i kognitiv förmåga. Testerna är ett verktyg för att kunna hitta den kandidat med högst potential för tjänsten samt främja jämlikhet, mångfald och en rättvis rekryteringsprocess.
Om du är nyfiken och vill läsa mer om PolyPeptide och deras verksamhet kan du göra det här!
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Deltid |
| Företagsnamn | Academic Work Sweden AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | 6 månader eller längre |
| Organisationsnummer | 5565595450 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Lagerarbetare |
| Yrkesområde | Transport, distribution, lager |
Academic Work Sweden AB söker en person till denna tjänst som lagerarbetare med placerings i Malmö. Om det låter intressant att arbeta som lagerarbetare hos Academic Work Sweden AB skickar du in din ansökan senast 2026-03-25.
Källa: Arbetsförmedlingen
Manpower AB söker två personer till tjänsten som fjärrbilsförare i Malmö.
2026-02-16
Mer infoStudentconsulting Sweden AB (Publ) söker en person till tjänsten som truckförare i Malmö.
2026-02-23
Mer infoMalmö kommun söker en person till tjänsten som lärare i förskola/förskollärare i Malmö.
2026-02-17
Mer info