Publiceringsdatum: 2025-10-20
Letar du efter ett jobb inom data/it? Letar du efter en chans att arbeta som mjukvaruutvecklare på Essiq AB? Nu är det möjligt. Essiq AB söker efter en ny anställd på heltid under tills vidare som är redo att ta sin karriär till nästa nivå.
Denna tjänst finns tillgänglig i Malmö som är tjänsteorten. Företaget Essiq AB erbjuder just nu spännande karriärmöjligheter. Om du vill jobba som mjukvaruutvecklare har de nu ett ledigt jobb - kolla in annonsen för att se om du har rätt erfarenhet. Sök jobbet som mjukvaruutvecklare hos Essiq AB och ta chansen att ta din karriär till nästa nivå. Ansök senast onsdag den åttonde april 2026.
Vi letar nu efter fler passionerade kollegor till ESSIQ Syd!
ESSIQ söker nu efter nyfikna och ansvarstagande utvecklare som gillar att ta initiativ och hitta smarta, hållbara lösningar. Du uppskattar att jobba i ett team som både utmanar och stöttar varandra, och du ser värdet i att dela kunskap och bygga gemensam förståelse.
VEM ÄR DU?Du är en prestigelös person med en stark vilja att utvecklas och lära dig nytt. Du trivs i en utmanande miljö, har ett tydligt kundfokus och tar gärna ansvar för både ditt eget arbete och teamets framgång. Du gillar att samarbeta för att skapa de bästa lösningarna för kunden.
Du har arbetat som mjukvaruingenjör i flera år och känner att det är dags att ta nästa steg. Du kommer att spela en central roll i produktutvecklingen och i våra kunders leveranser. Du delar gärna med dig av din kompetens, coachar kollegor och bidrar aktivt till teamets utveckling.
Du kommer bli en del av ett engagerat och sammansvetsat team med tre mjukvaruutvecklare och en QA-ingenjör. Teamet arbetar tätt tillsammans – med parprogrammering, snabba feedbackloopar och en kultur där alla röster hörs.
Varje morgon startar med ett kort standup-möte, och retrospektiv är en naturlig del av sättet att ständigt bli bättre tillsammans.
Som .NET-utvecklare kommer du att vara med och bygga den kompletta lösningen som kopplar samman slutanvändare med ett växande ekosystem av kameror och hårdvara.
ESSIQ tror på självgående team där besluten fattas nära dem som faktiskt berörs. Här finns utrymme att påverka, bidra med idéer och skapa lösningar som gör verklig skillnad för användarna.
ESSIQ är teknikkonsultföretaget där allt börjar med individen. Vi erbjuder dig möjligheten att forma din egen karriär, en modern lönepolicy och flexibla lösningar!
ESSIQ grundades 2005 och har idag ca 200 medarbetare och tre kontor – i Stockholm, Göteborg och Malmö. Hos oss kan du arbeta på plats hos uppdragsgivaren, i våra inhouse-projekt eller på distans. Dina intressen och drivkrafter leder vägen, och vårt mål är att göra den perfekta matchningen mellan individ och uppdrag.
Vi är ett familjärt och socialt företag där gemenskapen står i centrum. Vi lägger stor vikt vid nätverkande, kompetensutbyte och roliga aktiviteter – både professionella och sociala.
ANSÖKANUrval och intervjuer sker löpande – skicka därför din ansökan redan idag! Vänligen notera att vi inte tar emot ansökningar via mail.
KONTAKTFrågor om tjänsten? Kontakta Mikael Häll, mikael.hall@essiq.se Vill du veta mer om ESSIQ? Besök www.essiq.se" rel="nofollow" target="_BLANK">https://www.essiq.se/">www.essiq.se och följ oss på våra sociala medier!
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Heltid |
| Företagsnamn | Essiq AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | Tills vidare |
| Organisationsnummer | 5566746250 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Mjukvaruutvecklare |
| Yrkesområde | Data/IT |
Essiq AB söker en person till denna tjänst som mjukvaruutvecklare med placerings i Malmö. Om det låter intressant att arbeta som mjukvaruutvecklare hos Essiq AB skickar du in din ansökan senast 2026-04-08.
Källa: Arbetsförmedlingen
Maxkompetens Sverige AB söker en person till tjänsten som utesäljare i Malmö.
2025-10-28
Mer infoProcessbemanning Svenska AB söker en person till tjänsten som montör, metallprodukter i Malmö.
2025-10-30
Mer infoIkett Personalpartner AB söker en person till tjänsten som svetsare, manuell i Malmö.
2025-10-27
Mer info