Publiceringsdatum: 2026-01-12
Söker du efter ett jobb inom yrken med social inriktning-sektorn? Letar du efter en chans att arbeta som personlig assistent på Monument Assistans AB? Nu är det möjligt. Monument Assistans AB söker någon som vill arbeta deltid under tills vidare. Kanske är det du?
För detta jobb är Malmö den angivna tjänsteorten. Företaget Monument Assistans AB erbjuder just nu spännande karriärmöjligheter. Om du vill jobba som personlig assistent har de nu ett ledigt jobb - kolla in annonsen för att se om du har rätt erfarenhet. Har du vad som krävs för att arbeta som personlig assistent hos Monument Assistans AB? Ansök innan lördag den trettioförsta januari 2026 och ta reda på det!
För vår kunds räkning i Malmö kommun, söker vi med start i Oktober en erfaren personlig assistent som är lyhörd för vår kunds behov och önskemål.
Tjänsten är på ca 75% med varierande arbetstider.
För oss är det viktigt att du klickar med kunden som du ska jobba hos och att du är lyhörd för kundens behov och önskemål. Du ska vara empatisk och respektera kundens integritet.
Du har nära till skratt och är beredd att ta egna beslut. Du är ansvarstagande och har lätt för att samarbeta. Du har förmågan att ta ett steg tillbaka när det behövs. Du är duktig på att entusiasmera och tycker det är roligt med utmaningar i arbetet.
Du kan jobba dag som kväll, natt och helger. Personlig assistans utförs under dygnets alla timmar.
Har du erfarenhet av personlig assistans är det bra men inte nödvändigt för att du ska bli aktuell för tjänsten. Du blir en del av ett team som jobbar tillsammans med och för kunden.
I tjänsten krävs det att man innehar körkort för personbil.
Det finns hund och katt kunds hem, djurvana är ett krav.
För yrket förekommande uppgifter.
Det kan vara allt från individanpassad omvårdnad till hushållssysslor.
Assistansen bedrivs främst i kundens hem men innebär också att följa med på aktiviteter utanför hemmet.
Du arbetar stödjande och motiverande.
Utbildning får du på plats och via Monument Assistans.
Tjänsten: 75%
Arbetstider 8-19, 19-09, Dygnspass på helgen.
Vi önskar att du som söker tjänsten kan uppvisa ett utdrag från belastningsregistret.
Monument Assistans är alternativet för personer med personlig assistans som söker skräddarsydda lösningar. Vi har hög kompetens och bred erfarenhet av personlig assistans. För att vi ska kunna hjälpa våra kunder på allra bästa sätt så arbetar vi med hög tillgänglighet och ett nära och personligt samarbete.
Vi vet att vår personal är nyckeln till att bedriva en bra personlig assistans. Därför är det centralt för oss att du som medarbetare är både känner stolthet och glädje över att arbeta hos oss. Vi på Monument Assistans vill därför ge dig möjligheten att utvecklas i din yrkesroll. Vi uppskattar nyfikna och engagerade medarbetare.
Vi erbjuder dig goda lönevillkor, ett nära ledarskap och friskvårdsersättning. Vi ger dig en arbetsmiljö där det är högt i tak och där du har goda möjligheter att påverka din egen arbetssituation. Vi tar gärna fram individuella fortbildningslösningar beroende på i vilken typ av uppdrag du arbetar i. Hos oss får du möjligheten att växa!
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Deltid |
| Företagsnamn | Monument Assistans AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | Tills vidare |
| Organisationsnummer | 5590601687 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Personlig assistent |
| Yrkesområde | Yrken med social inriktning |
Monument Assistans AB söker en person till denna tjänst som personlig assistent med placerings i Malmö. Om det låter intressant att arbeta som personlig assistent hos Monument Assistans AB skickar du in din ansökan senast 2026-01-31.
Källa: Arbetsförmedlingen
Monument Assistans AB söker två personer till tjänsten som personlig assistent i Malmö.
2026-01-09
Mer infoMonument Assistans AB söker en person till tjänsten som personlig assistent i Malmö.
2026-01-13
Mer infoStrandbergs Personlig Assistans AB söker en person till tjänsten som personlig assistent i Malmö.
2026-01-13
Mer info