Publiceringsdatum: 2026-08-27
Söker du efter ett jobb inom bygg och anläggning-sektorn? Positionen som arbetsledare, rivning hos Nordisk kompetens AB är öppen och väntar på en lämplig kandidat - kan det vara du? Detta är ett jobb på heltid där Nordisk kompetens AB letar efter någon under 6 månader eller längre.
Att bo i närheten av Malmö kan vara en fördel för denna position, så om du redan bor i området bör du överväga att söka jobbet. Nordisk kompetens AB har just nu en ledig tjänst som arbetsledare, rivning. Om du vill ta din karriär till nästa nivå, ta en titt på deras jobbannons och se om jobbet passar dig! Bli en del av Nordisk kompetens AB genom att ansöka till jobbet som arbetsledare, rivning senast tisdag den tjugotredje februari 2027.
Vi söker dig som har erfarenhet av saneringsarbete och som vill ta nästa steg i karriären som teamledare/gruppchef. I rollen kommer du att ha ett operativt ansvar för ett team på cirka 10 medarbetare och vara en viktig länk mellan personal, kunder och företagsledning.
Leda och fördela det dagliga arbetet för cirka 10 medarbetare
Planera och följa upp arbetsuppgifter och projekt
Säkerställa att arbetet utförs enligt företagets kvalitets- och säkerhetsrutiner
Vara ett stöd och en förebild för medarbetarna
Kommunicera med kunder, medarbetare och arbetsledning
Följa upp arbetets kvalitet, tidsplaner och resultat
Hantera eventuella problem och hitta lösningar i det dagliga arbetet
Bidra till en trygg, positiv och professionell arbetsmiljö
Har minst 2–3 års erfarenhet inom sanering
Har erfarenhet av att leda eller samordna personal – meriterande
Är en trygg och tydlig ledare
Är säkerhetsmedveten och noggrann
Har god kommunikationsförmåga
Behärskar svenska och engelska i tal och skrift
Är ansvarstagande, strukturerad och lösningsorienterad
Kan motivera och skapa engagemang i ett team
Trivs med ett högt tempo och ett praktiskt arbete
Har lätt för att samarbeta och bygga goda relationer
B-körkort är meriterande.
Hos Dogo Bygg får du möjlighet att utvecklas i en ledande roll inom saneringsbranschen och vara med och bygga ett starkt och engagerat team. Du får ett varierande arbete med stort ansvar och möjlighet att påverka verksamheten.
Tjänst: Teamledare / Gruppchef inom sanering Omfattning: Heltid Start: Enligt överenskommelse Företag: Dogo Bygg
Är du en erfaren saneringsmedarbetare med ledaregenskaper och redo att ta nästa steg? Då vill vi gärna höra från dig!
Skicka in ditt CV och en kort presentation av dig själv. Urval och intervjuer sker löpande.
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Heltid |
| Företagsnamn | Nordisk kompetens AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | 6 månader eller längre |
| Organisationsnummer | 5569870750 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Arbetsledare, rivning |
| Yrkesområde | Bygg och anläggning |
Nordisk kompetens AB söker en person till denna tjänst som arbetsledare, rivning med placerings i Malmö. Om det låter intressant att arbeta som arbetsledare, rivning hos Nordisk kompetens AB skickar du in din ansökan senast 2027-02-23.
Källa: Arbetsförmedlingen