Kvalitetsmedvetna personer sökes till fordonsindustrin

Publiceringsdatum: 2026-04-16

Är du på jakt efter en karriär inom sanering och renhållning? Positionen som bilrekonditionerare hos Uniflex AB är öppen och väntar på en lämplig kandidat - kan det vara du? Detta är ett jobb på heltid där Uniflex AB letar efter någon under 3 månader – upp till 6 månader.

För detta jobb är Malmö den angivna tjänsteorten. Uniflex AB söker för närvarande efter ambitiösa individer som vill utvecklas i rollen som bilrekonditionerare. Kolla in deras ledig tjänst och se om du har vad som krävs för att bli en del av deras team. Sök jobbet som bilrekonditionerare hos Uniflex AB och ta chansen att ta din karriär till nästa nivå. Ansök senast fredag den första maj 2026.


Jobbannons

Gillar du bilar? Bekväm med att jobba utomhus i ur och skur? Ser du dig som en person som är noga med detaljer och gillar att jobba under press - då kan vi ha jobbet för dig!

Om tjänsten

Vi söker nu ett antal personer som ska jobba i Axess Logistics PDI. (Pre Delivery Inspection) och ute på Yarden. I PDI:n så kommer du jobba med att säkerställa att bilen är klar för leverans till slutkund. Du kommer bland annat se till att alla dokument, bilmattor och dekaler är på sin plats. Övriga arbetsuppgifter så som biltvätt och fordonsförflyttning kommer också förekomma. Arbetstiderna är antingen dagtid - måndag till torsdag 07-15:45, fredagar 07-14:55 eller kvällstid - måndag till torsdag 15:30-02:00. Man ska kunna jobba båda skiften. Du kommer bli anställd av Uniflex och uthyrd till kund.

Dina arbetsuppgifter i huvudsak

En arbetsdag innehåller bland annat: • Kontroll av bilen • Lättare montering • Tvätt • Transport av bil från punkt A till punkt B

Vem är du?

För att passa till denna tjänsten måste du ha ett högt kvalitetstänk, jobba strukturerat, van vid att jobba med processer och vara noggrann. Som person så gillar du att ta egna initiativ utan att gå utanför vår kunds ramar. Vi ser gärna att du jobbat med någon form av rekonditionering och du måste ha haft ditt körkort för manuell bil i minst 1 år.

Eventuella namngivna referenter bör ha kännedom om att de finns i dina ansökningshandlingar. Uniflex är ett auktoriserat bemanningsföretag som arbetar med uthyrning och rekrytering. Uniflex finns i Sverige, Norge och Finland. I Sverige är vi drygt 3 000 anställda och finns på ett 40 tal orter. Vi är medlemmar i Almega Kompetensföretagen samt Byggföretagen och har kollektivavtal med LO, Byggnads, Unionen och Akademikerförbunden. Uniflex är kvalitets-, miljö- och arbetsmiljöcertifierade enligt ISO 9001, ISO 14001 samt ISO 45001. På Uniflex ser vi våra medarbetare som vår viktigaste tillgång och därför erbjuder vi följande: • Kollektivavtal • Tjänstepension • Friskvårdsbidrag och andra personalförmåner • Försäkringar • Marknadsmässig lön • Karriär och utveckling Vi söker ständigt efter nya kollegor som arbetar i enighet med våra värderingar passion & execution.

Om jobbet

Antal tjänster1
ArbetstidHeltid
FöretagsnamnUniflex AB
LönFast månads- vecko- eller timlön
Omfattning3 månader – upp till 6 månader
Organisationsnummer5566370341
Typ av anställningVanlig anställning
YrkeBilrekonditionerare
YrkesområdeSanering och renhållning

Ansökan

Uniflex AB söker en person till denna tjänst som bilrekonditionerare med placerings i Malmö. Om det låter intressant att arbeta som bilrekonditionerare hos Uniflex AB skickar du in din ansökan senast 2026-05-01.

Källa: Arbetsförmedlingen

Till webb­ansökan »
Relaterade jobb

Undersköterska med kompetens i teckenspråk sökes till Lindängelund

Malmö kommun söker en person till tjänsten som undersköterska, hemtjänst och äldreboende i Malmö.

2026-04-10

Mer info

Målare sökes till Nori Måleri AB

Nori Måleri AB söker en person till tjänsten som målare i Malmö.

2026-04-13

Mer info

Kock sökes till kreativt kök i klassisk biografmiljö - Helsingborg

FRAM Bemanning AB söker en person till tjänsten som kock, à la carte i Malmö.

2026-04-15

Mer info