Publiceringsdatum: 2026-07-26
Vill du arbeta inom transport, distribution, lager-branschen? En möjlighet har öppnat upp för dig att börja arbeta som lagerarbetare hos ACADEMIC WORK SWEDEN AB. Detta är ett jobb på deltid där ACADEMIC WORK SWEDEN AB letar efter någon under 6 månader eller längre.
För detta jobb är Malmö den angivna tjänsteorten. ACADEMIC WORK SWEDEN AB har just nu ett ledigt jobb som lagerarbetare. Har du vad som krävs för att arbeta som lagerarbetare hos ACADEMIC WORK SWEDEN AB? Ansök innan fredag den tjugoandra januari 2027 och ta reda på det!
Har du stenkoll på detaljerna och trivs med metodiskt arbete där noggrannhet är A och O? Vi söker en sifferstark lageroperatör till innegruppen hos ett ledande Life Science-bolag i Malmö, där du blir en nyckelperson i produktionskedjan.
Det här är ett konsultuppdrag på heltid via Academic Work med start omgående eller enligt överenskommelse men senast 1/9. Uppdraget löper till och med årsskiftet. Som lageroperatör i innegruppen arbetar du i renrumsmiljö med skyddsutrustning. Din huvudsakliga uppgift är att supporta produktionen med material genom precisionsuppvägning av kemikalier och råvaror enligt transferordrar, lagerplock och etikettering. Du hanterar även godsmottagning, lagermottagning och registrering i affärssystemet (AXP). Tjänsten tillämpar ett rullande 3-veckorsskift, vilket ger en bra möjlighet till sammanhängande ledighet.
Arbetet innebär fysisk hantering av gods, från ankomst till lagret till dess att varorna skickas ut till slutkund.
Denna rekryteringsprocess hanteras av Academic Work och vår kunds önskemål är att alla frågor rörande tjänsten skickas till Academic Work.
Vi tillämpar löpande urval och kommer plocka ner annonsen när tillräckligt många kandidater har nått slutskedet i rekryteringsprocessen. Vid ansökan efterfrågas ett CV. Personligt brev använder vi inte som urvalsmetod och behöver därför inte bifogas. Du som kandidat bär huvudansvaret för att din ansökan är komplett när den skickas in. Rekryteringsprocessen innehåller två urvalstest: ett personlighetstest och ett test i kognitiv förmåga. Testerna är ett verktyg för att kunna hitta den kandidat med högst potential för tjänsten samt främja jämlikhet, mångfald och en rättvis rekryteringsprocess.
För våra deltidstjänster behöver du som sökande en annan huvudsaklig sysselsättning på minst 50 %. Exempel på detta är studier, annan anställning, eget företagande, föräldraledighet eller liknande.
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Deltid |
| Företagsnamn | ACADEMIC WORK SWEDEN AB |
| Lön | Fast och rörlig lön |
| Omfattning | 6 månader eller längre |
| Organisationsnummer | 5565595450 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Lagerarbetare |
| Yrkesområde | Transport, distribution, lager |
ACADEMIC WORK SWEDEN AB söker en person till denna tjänst som lagerarbetare med placerings i Malmö. Om det låter intressant att arbeta som lagerarbetare hos ACADEMIC WORK SWEDEN AB skickar du in din ansökan senast 2027-01-22.
Källa: Arbetsförmedlingen