Smarteyes söker framtida medarbetare

Publiceringsdatum: 2026-06-24

Funderar du på att söka jobb inom försäljning, inköp, marknadsföring? Ett spännande jobb som butikssäljare, fackhandel hos Synoptik Sweden Aktiebolag väntar på dig - varför inte söka idag? Synoptik Sweden Aktiebolag söker efter en ny anställd på heltid under tills vidare som är redo att ta sin karriär till nästa nivå.

Denna position är tillgänglig i Malmö. Synoptik Sweden Aktiebolag söker efter fler duktiga individer som vill arbeta som butikssäljare, fackhandel. De har just nu ett ledigt jobb som butikssäljare, fackhandel som kan vara av intresse för dig. Här är chansen att bli en del av Synoptik Sweden Aktiebolag och jobba som butikssäljare, fackhandel! Ansök senast måndag den trettioförsta augusti 2026.


Jobbannons

Inte som alla andra. Tur det. Smarteyes har aldrig gått i någon annans fotspår. Sedan 2007 har vi gjort glasögon till mer än bara ett synhjälpmedel. Vi gör mode, attityd och personlighet. Och vår kultur? Den är minst lika tydlig.

Nu letar vi efter framtida medarbetare till våra butiker runt om i Sverige! Inte vilka medarbetare som helst, utan medarbetare som vill göra avtryck.

Du leder. Du säljer. Du lyfter andra. Du står inte vid sidan av – du driver tempot. Du får energi av affären, triggas av resultat och älskar när teamet presterar tillsammans.

Hos oss handlar ledarskap och försäljning inte om titlar.

Det handlar om att:

  • Få människor att växa

  • Skapa puls på golvet

  • Våga utmana. Både dig själv och andra

Det här är du

  • Du älskar försäljning och vet exakt hur ett riktigt bra kundmöte känns

  • Du är närvarande, rak och orädd. Du säger som det är och får saker att hända

  • Du nöjer dig inte med “bra”. Du vill ha “fan vad bra”

Varför Smarteyes? För att vi inte gör “lagom”. Du blir en del av EssilorLuxottica – vilket betyder möjligheter långt utanför butikens väggar. Vill du framåt? Bra. Det vill vi också.

Och samtidigt:

  • Vi är fortfarande vi.

  • Värderingsdrivna, jordnära och med hjärtat på rätt ställe.

  • Vi engagerar oss i samhället (hej Svenska Downföreningen 💗) och tror på riktigt att företag kan göra skillnad.

Kort sagt Hos oss får du:

  • Vara dig själv på riktigt

  • Sälja med energi och passion

  • Vara del av Team Rosa

  • Göra karriär om du vill, lokalt eller globalt

Redo att sticka ut? Bra. Det är exakt det vi letar efter.

Visa ditt intresse för våra framtida rollen nu. Vi väntar inte på “rätt tillfälle” utan söker löpande nya kollegor.

Om jobbet

Antal tjänster1
ArbetstidHeltid
FöretagsnamnSynoptik Sweden Aktiebolag
LönFast och rörlig lön
OmfattningTills vidare
Organisationsnummer5566077904
Typ av anställningVanlig anställning
YrkeButikssäljare, fackhandel
YrkesområdeFörsäljning, inköp, marknadsföring

Ansökan

Synoptik Sweden Aktiebolag söker en person till denna tjänst som butikssäljare, fackhandel med placerings i Malmö. Om det låter intressant att arbeta som butikssäljare, fackhandel hos Synoptik Sweden Aktiebolag skickar du in din ansökan senast 2026-08-31.

Källa: Arbetsförmedlingen

Till webb­ansökan »