Gynekolog sökes till bemanningsuppdrag i Skåne

Publiceringsdatum: 2026-08-28

Funderar du på att söka jobb inom hälso- och sjukvård? En möjlighet har öppnat upp för dig att börja arbeta som läkare hos Clara Care Partner AB. Clara Care Partner AB söker efter en ny anställd på deltid under 6 månader – upp till 12 månader som är redo att ta sin karriär till nästa nivå.

Platsen där jobbet finns ledigt är i Malmö. Clara Care Partner AB söker efter fler duktiga individer som vill arbeta som läkare. De har just nu ett ledigt jobb som läkare som kan vara av intresse för dig. Söker du efter en spännande karriär som läkare? Sök jobbet hos Clara Care Partner AB senast söndag den tjugosjunde september 2026 och bli en del av deras team.


Jobbannons

Vi söker nu en gynekolog som kan jobba 1-2 dagar i månaden till en vårdcentral i Malmö

Uppdraget kan börja enligt ö.k och tills vidare

Arbetsuppgifter

Sedvanliga för gynekolog på mottagning på vårdcentral.

Journalsystem: PMO

Kvalifikationer

Vi söker dig som är legitimerad specialistläkare inom gynekologi och har minst 2 års yrkeserfarenhet. Rollen som bemanningsläkare hos oss passar perfekt för dig som är engagerad, lättlärd och trygg i din yrkesroll. Du ska ha goda kunskaper i det svenska språket, både i tal och skrift då god journalföring är viktigt.

Vi lägger stor vikt vid goda referenser. Du ska ha god medicinsk kompetens, ett stort patientfokus samt bra samarbetsförmåga med kollegor.

Period

Enligt ö.k

Omfattning: 1-2 dagar i månaden enligt behov

Om oss

Clara Care är det personliga bemanning- och rekryteringsföretaget. Vi är lyhörda och hjälper dig att hitta ditt nästa uppdrag. Vi erbjuder bl.a:

  • Hög ersättning som vårdpersonal förtjänar
  • Flexibilitet utifrån dina önskemål, behov och förutsättningar
  • Boende och resa vid uppdrag på annan ort
  • Avsättning till tjänstepension

Vår vision är ett samhälle med en välfungerande vård och omsorg för alla! Där trivs personalen eftersom de har en hållbar arbetsmiljö, bra villkor och ges förutsättningar att göra ett bra jobb samtidigt som de får möjlighet att utvecklas. Där är patientsäkerheten hög och vårdköerna korta.

Vi vill göra branschen mer human och tillgänglig, Clara Care är din partner!

Om jobbet

Antal tjänster1
ArbetstidDeltid
FöretagsnamnClara Care Partner AB
LönFast månads- vecko- eller timlön
Omfattning6 månader – upp till 12 månader
Organisationsnummer5594258567
Typ av anställningTidsbegränsad anställning
YrkeLäkare
YrkesområdeHälso- och sjukvård

Ansökan

Clara Care Partner AB söker en person till denna tjänst som läkare med placerings i Malmö. Om det låter intressant att arbeta som läkare hos Clara Care Partner AB skickar du in din ansökan senast 2026-09-27.

Källa: Arbetsförmedlingen