Publiceringsdatum: 2026-05-12
Funderar du på att söka jobb inom försäljning, inköp, marknadsföring? Vill du ta steget att arbeta som utesäljare hos Junora AB? Nu har du möjligheten. Sök nu om du är intresserad av att arbeta heltid hos Junora AB under tills vidare. De letar just nu efter nya medarbetare.
För detta jobb är det en fördel om du bor i närheten av Malmö då det är tjänsteorten. Junora AB söker för närvarande efter en person att anställa inom utesäljare-branschen. Ta en titt på deras lediga tjänst för att se om något av dem passar just dig. Bli en del av teamet hos Junora AB som utesäljare genom att ansöka senast söndag den åttonde november 2026.
Junora är en av marknadens snabbast växande nätauktionsplattformar. Vi hjälper företag och privatpersoner att sälja fordon, maskiner och redskap inom lantbruk, entreprenad och skogsbruk via auktion på ett enkelt och effektivt sätt.
Som Regionansvarig Auktionsmäklare är ditt jobb att hitta objekt och få dem ut på plattformen. Du prospekterar, kontaktar och besöker kunder – och driver hela processen från första samtal till publicering och uppföljning.
Du äger din pipeline fullt ut och planerar din dag helt själv. Det är din aktivitet som skapar resultaten – och din insats som avgör din inkomst.
Prospektera, bearbeta och besöka nya samt befintliga kunder.
Driva hela säljprocessen – från första kontakt till avslut och uppföljning.
Identifiera och publicera kundernas objekt på plattformen.
Bygga långsiktiga relationer som ger återkommande affärer.
Rapportera kundaktiviteter och resultat i CRM.
Har dokumenterad erfarenhet av försäljning med eget kundansvar.
Är van att arbeta mot individuell budget och KPI:er.
Trivs med proaktiv och uppsökande försäljning.
Kommunicerar obehindrat på svenska, i tal och skrift.
Har B-körkort och god systemvana, gärna CRM-erfarenhet.
Du behöver inte ha jobbat med maskiner eller auktioner tidigare – men du behöver vara typen som skapar sina egna affärsmöjligheter snarare än väntar på dem.
Fast grundlön och provision utan tak, din insats avgör din inkomst.
Förmånsbil, mobiltelefon och arbetsdator.
Flexibelt arbetssätt med hemmakontor, du planerar din dag.
Tjänstepension och friskvårdsbidrag.
Utbildningar, konferenser och ett team som vinner tillsammans.
Stora möjligheter att växa tillsammans med ett bolag där din insats märks.
Låter detta som dig? Skicka in din ansökan redan idag – urval sker löpande!
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Heltid |
| Företagsnamn | Junora AB |
| Lön | Fast och rörlig lön |
| Omfattning | Tills vidare |
| Organisationsnummer | 5592243025 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Utesäljare |
| Yrkesområde | Försäljning, inköp, marknadsföring |
Junora AB söker en person till denna tjänst som utesäljare med placerings i Malmö. Om det låter intressant att arbeta som utesäljare hos Junora AB skickar du in din ansökan senast 2026-11-08.
Källa: Arbetsförmedlingen
Svenska Alarm Gruppen AB söker en person till tjänsten som innesäljare i Malmö.
2026-06-01
Mer infoPEC SWEDEN AB söker nio personer till tjänsten som telefonförsäljare i Malmö.
2026-06-01
Mer infoMALMÖ KOMMUN söker en person till tjänsten som lärare i grundskolan, årskurs 7-9 i Malmö.
2026-06-01
Mer info