Lärare i Svenska och Svenska som andra språk

Publiceringsdatum: 2026-08-13

Letar du efter anställning inom pedagogik? Vill du ta steget att arbeta som lärare i gymnasieskolan hos Lärande i Sverige AB? Nu har du möjligheten. Detta är ett jobb på deltid där Lärande i Sverige AB letar efter någon under tills vidare.

För detta jobb är det en fördel om du bor i närheten av Malmö då det är tjänsteorten. Lärande i Sverige AB söker för närvarande efter ambitiösa individer som vill utvecklas i rollen som lärare i gymnasieskolan. Kolla in deras ledig tjänst och se om du har vad som krävs för att bli en del av deras team. Du har fortfarande tid att söka jobbet som lärare i gymnasieskolan hos Lärande i Sverige AB om du sickar in din ansökan senast sista ansökningsdag som är fredag den tjugoförsta augusti 2026.


Jobbannons

1 plats(er).

Vi vet att meningsfullt lärande börjar med elevernas personliga intressen. Genom att förena intresse med kunskap skapar vi utbildningar som både inspirerar, engagerar och förbereder våra elever för framtiden – oavsett om det gäller arbetslivet eller vidare studier. Vi samarbetar nära branschen och arbetar aktivt för att ge varje elev de bästa förutsättningarna att utvecklas och lyckas, under skoltiden och i framtiden. Vi söker en legitimerad gymnasielärare i Svenska och Svenska som andra språk gärna i kombination med Engelska Nu söker vi en lärare till Realgymnasiet i Malmö, på 50%! Vi är en skola med ca 150 elever. Här arbetar vi i nära samarbete med varandra, som team och med hög flexibilitet. Det exakta innehållet i tjänsten bestämmer vi i dialog med mig och de lärare som närmast påverkas. 

Anställningsform: Tillsvidareanställning. Varaktighet: Tillsvidare, tillträde: 2026-08-31 .

Om jobbet

Antal tjänster1
ArbetstidDeltid
FöretagsnamnLärande i Sverige AB
LönFast månads- vecko- eller timlön
OmfattningTills vidare
Organisationsnummer5565715892
Typ av anställningVanlig anställning
YrkeLärare i gymnasieskolan
YrkesområdePedagogik

Ansökan

Lärande i Sverige AB söker en person till denna tjänst som lärare i gymnasieskolan med placerings i Malmö. Om det låter intressant att arbeta som lärare i gymnasieskolan hos Lärande i Sverige AB skickar du in din ansökan senast 2026-08-21.

Källa: Arbetsförmedlingen

Till webb­ansökan »